Czy warto używać cta, czyli wezwania klienta do działania?

cta

Przy sprzedawaniu jakiegoś produktu w internecie warto zmobilizować klienta do zakupu jakimś wyrażeniem, które sprawi, że zostanie on zachęcony do zakupu jakiejś rzeczy. Najczęściej takie sformułowanie znajduje się na końcu tekstu i ma zwiększyć szanse na kupno produktów przez osobę, która jest nim zainteresowana. Wiadomo, że są zdania, które są dość często wykorzystywane do tego typu działań.

Czym jest dokładnie cta?

Cta, czyli po angielsku call to action to wezwanie do działania dla osoby czytającej na przykład opis danego produktu, aby go kupiła. W ten sposób można zwiększyć szanse na sprzedanie danej rzeczy, bo takie zdanie ma zmobilizować osobę czytającą to sformułowanie do zakupu. Najczęściej jest to zdanie w formie rozkazującej na przykład mające postać Kup teraz !. To sformułowanie jest zakończone najczęściej wykrzyknikiem, aby podkreślić jeszcze tą mobilizację. Call to action może mieć też formę przycisku lub linku, który będzie prowadził do dalszej części transakcji (zobacz przyklady: https://sempai.pl/blog/cta-definicja-call-to-action-wraz-z-przykladami/). Taki link może na przykład przenosić do strony związanej z rejestracją na stronie internetowej lub może on kierować podstronę produktu, który znajduje się w sklepie online. Wezwanie do działania znajdziemy też w różnych banerach reklamowych, czy folderach sprzedających jakąś usługę, ale też takie zwroty lub przyciski wykorzystywane są w mailingach i newsletterach. Za pomocą cta zachęcamy ludzi do kupna jakiegoś produktu, ale również możemy ich zachęcić do uczestnictwa w jakimś wydarzeniu.

Przykłady wezwań do działania

Call to action przykłady warto zacząć od tego, że dość często, gdy czytamy jakiś opis danej rzeczy to na końcu mamy wezwanie do działania w postaci Kup teraz !, lub Czytaj Dalej na przykład, gdy nie mamy wyświetlonego jeszcze całego opisu produktu, a chcemy dowiedzieć się więcej szczegółów o nim. Organizatorzy różnych wydarzeń wysyłają do ludzi e-maile, które mają na końcu na przykład wezwanie do działania w postaci zdania Dołącz do Nas lub może być też wyrażenie Przeczytaj więcej szczegółów dotyczących imprezy.

Comments are closed.